Mléko

Mléko z pastvy
Mléko z pastvy, nebo zimní senné mléko. Naše krávy a kozy chováme ve volném chovu s celoročním přístupem na pastviny, a to je zejména u krav v dnešní intenzivní době vzácností. V létě je na loukách dostatek kvalitních živin a takové mléko vyniká až několikanásobným obsahem vitamínů, nenasycených mastných kyselin a karotenů než u krav chovaných ve stáji. Zimní chov je pro nás velkou výzvou.

Při krmení nepoužíváme siláže ani senáže, a to není jednoduché. V Čechách je takové mléko jedinečné a neopakovatelné. Takto získané mléko neobsahuje bakterie máselného kvašení. V zimě se snažíme sestavit krmnou dávku ze sena, ječmene, pokrutin, řepy, extrudované kukuřice a melasy tak, abychom se výživově přiblížili čisté přírodě. Je to velmi nákladné krmení oproti siláži a senáži. Z tohoto důvodu je syrové mléko v našem obchodu vzácností. Zimnímu mléku, musíme dát vyšší přidanou hodnotu v naší mlékárně, protože díky vysokým krmným nákladům, na každém prodaném litru nezpracovaného mléka, proděláváme několik korun.

I přes tuto skutečnost, Vám každý týden připravíme několik lahví, aby Vám v zimním období v kuchyni mléko nescházelo. Nemůžeme ovšem garantovat potřebné množství pro každého návštěvníka našeho statku. V případě, že víte že si pro mléko v sobotu přijedete, napište nám objednávku do zpráv do čtvrtečního večera a my Vám mléko připravíme a zarezervujeme k sobotnímu vyzvednutí.


« Zpět do přehledu produktů

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet