Vánoční balíčky

Darujte svým přátelům nebo obchodním partnerům netradiční a především chutný vánoční dárek.

Vánoční balíčky z Bláta

Skladba balíčků je předem dána. Do balíčků mícháme výběr produktů z naší farmy. Složení balíčku připravujeme podle aktuální dostupnosti našich produktů.

Objednávky přijímáme do 12.12.2021.

Objednané zboží bude k vyzvednutí na farmě v našem koloniálu:
• v pátek 17.12. a v sobotu 18.12. V sobotu budou probíhat Adventní vepřové hody.
• ve středu 22.12., kdy budeme prodávat naše vynikající vánoční kapry ze žíšovského rybníka a budou probíhat tradiční Vánoce na Blátě.

Rybník patří do soukromého vlastnictví rodiny Šichových, majitelů Farmy Bláto. Pan Šich vsadil na neintenzivní způsob chovu ryb a snaží se malou obsádkou a pravidelnou kontrolou zooplanktonu, zajistit rybám maximální množství přirozené potravy, která se potom odráží ve výborné kvalitě a chuti masa s minimálním množství podkožního tuku. Žíšovský kapr je tak vyhlášený a je vyhledávaný předními gastro odborníky. Nenechte si ujít příležitost žíšovského kapra ochutnat!

Platba za Vaše objednávky vánočních balíčků bude probíhat předem na účet (platební údaje Vám budou zaslány). Platba předem je nutná - jde o čerstvé zboží a chceme se vyhnout hromadění nevyzvednutých balíčků. Platba v hotovosti za předem objednané balíčky na prodejně nebude možná.

650,- Kč – Dárkový balíček v papírové pevné krabici v přírodní hnědé barvě s vloženou čirou fólií převázaný mašlí
Balíček obsahuje 1x Halloumi, 1x zrající tvrdý nebo polotvrdý sýr, 1x zeleninové čatný k sýrům a 2x produkt z masa (Jehněčí/kůzlečí/husí/kachní Rilettes s rozmarýnem a česnekem NEBO paštika ze statku NEBO Prasárnička – pomalu pečené masíčko, sádlo a škvarky)

750,- Kč - Dárkový balíček s VÍNEM v papírové pevné krabici v přírodní hnědé barvě s vloženou čirou fólií převázaný mašlí
Balíček obsahuje 1x vynikající Tramín červený pozdní sběr 2020 polosuchý z vinařství Rochůz ověnčený zlatou medailí z mezinárodní soutěže ve Strasbourgu, 2x zrající tvrdý nebo polotvrdý sýr, 1x paštiku ze statku

1000,- Kč – Dárkový balíček v papírové pevné krabici v přírodní hnědé barvě s vloženou čirou fólií převázaný mašlí
Balíček obsahuje 1x Halloumi, 1x Halloumi s Chilli, 2x zrající tvrdý nebo polotvrdý sýr, 1x zeleninové čatný k sýrům, 3x produkt z masa (Jehněčí/kůzlečí/husí/kachní Rilettes s rozmarýnem a česnekem NEBO JetoMaso, paštika ze statku, Prasárnička – pomalu pečené masíčko, sádlo a škvarky)


HALLOUMI a HALLOUMI S CHILLI
Halloumi je polotvrdý sýr, u nás převážně známý jako dovozové zboží z Kypru. Na rozdíl od těchto receptur, které obvykle kombinují kozí a ovčí mléko do jednoho produktu, je naše Halloumi vyrobeno pouze z kravského mléka. Halloumi má lehce slanou chuť. Protože se při zahřívání neroztéká, používá se především k tepelné úpravě. Sýr vnese do menu závan Středomoří. Variant, jak lze Halloumi připravit, je mnoho. Můžete ho nakrájet na plátky, podávat s olivami a bylinkami ochuceným zeleninovým salátem, případně vložit do čerstvé bagetky s listovým salátem, plátky rajčat a avokáda s bazalkovým pestem. Lze ho servírovat i grilovaný v celku s mátovým přelivem a opečeným bramborem.

ZRAJÍCÍ TVRDÝ A POLOTVRDÝ SÝR
Zrající horské sýry vyrábíme dle starých receptur z oblastí Jižního Tyrolska, Švýcarska a Francie a Holandska. Při výrobě ctíme několikasetletou recepturu. Sýry zrají v útrobách kamenného statku minimálně 3 měsíce a jsou každý den ručně ošetřovány. Každodenní péče se nakonec odráží v neskutečný gurmánský zážitek. Naše sýry se dobře hodí ke kvalitnímu vínu.

JEHNĚČÍ/KŮZLEČÍ/HUSÍ/KACHNÍ RILLETTES S ROZMARÝNEM A ČESNEKEM
Rillettes je masová pomazánka, která patří ke specialitám a delikatesám francouzské gastronomie. Má blízko k paštice, ale obsahuje celé kousky masa. Rillettes je vyrobený z masa z našeho domácího chovu. Maso konfitujeme, ručně trháme, zjemníme výpekem a plníme do sklenic. Podává se nejčastěji s bílým pečivem.

PAŠTIKA ZE STATKU
Vyvážená chuť vepřových jater, bůčku a slaniny. Paštiku je možné doplnit o brusinky nebo čerstvou jarní cibulku. Je skvělým tipem na chutný dárek. Nad domácí paštiku není.

JetoMaso
Konfitované kusy vepřového a hovězího masa v sádle a vlastní šťávě.

ZELENINOVÉ ČATNÝ
Čatný je hustá omáčka, připravovaná z rozličných surovin jako ovoce, zelenina, rozinky, česnek, cibule, hořčice, ocet a dalšího množství zajímavého koření. Má široké spektrum chutí a perfektně se hodí ke zrajícím sýrům. Příprava je časově značně náročná, neboť jednotlivé komponenty je nutno vařit tak dlouho, dokud nejsou zcela rozvařené; poté se smíchají v pastu či omáčku.

TRAMÍN ČERVENÝ POZDNÍ SBĚR 2020, VINAŘSTVÍ ROCHŮZ
Vinařství Rochůz je malé rodinné vinařství založené Ing. Radimem Hlaváčkem v roce 2015 a je výsledkem dlouhé cesty jednoho vinaře, která začala téměř před 30 lety u malého lisu doma v garáži. Svůj název vinařství získalo podle nedalekého stejnojmenného kopce s kaplí zasvěcenou Svatému Rochu. Vinařství obhospodařuje 3,5 hektarů vinic v Mařaticích u Uherského Hradiště a v nedalekých vesnicích Polešovice, Bzenec a Újezdec. Roční produkce je cca 15 000 lahví a větší nárůst není plánován, zejména proto, že chtějí osobně dohlížet na vysokou kvalitu vín a jak s nadsázkou říkají, znají každou kvasinku osobně a jménem. Jejich filosofie je nám na Blátě sympatická a protože vína dobře ladí s našimi sýry, rozhodli jsme se letos zařadit jejich polosuchý tramín červený žlutozlaté barvy s intenzivní dlouho trvající kořenitou vůní do našich vánočních balíčků. V chuti vyniká krásná typika jemné kořenitosti a čajové růže a fialky, pevné tělo s příjemnou kyselinou a dlouhým koncem. Tento tramín získal letos zlatou medaili v mezinárodní soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg. Strasbourg je hlavním městem Alsaska, vinařské oblasti známé svými skvělými ryzlinky a tramíny, proto je toto ocenění pro moravské víno opravdu skvělým výsledkem.

Závazná objednávka Vánočních balíčků


 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet