Zmrzlina ze statku

Zmrzlina ze statku

Zmrzlina - Farma Bláto

Zmrzlinu vyrábíme z mléka a smetany vlastní produkce a čerstvých vajec našich slepic z volného chovu. Při výrobě zmrzlin není zcela běžné pracovat s těmito surovinami a proto se s touto chutí možná setkáte poprvé. Doufáme, že Vás mile překvapí. Při výrobě nám pomáhá italský stroj od firmy Brava, který s velkou oblibou používají zmrzlináři celého světa.

Smetana

Čerstvou vysokotučnou smetanu získáváme z mléka našich krav plemene Brown Swiss a Jersey. Ty mají celoročně možnost pohybu po pastvinách, kde je pro ně v sezóně dostatek čerstvé trávy a doma pak seno z našich luk. To všechno významně zvyšuje kvalitu mléka, které pak obsahuje až čtyřikrát více omega3 mastných kyselin a vitamínů než mléko konvenční. Naše zmrzlina obsahuje až 15% tuku, který na sebe skvěle váže chuť a proto nepoužíváme žádné chuťové stimulanty a chemické náhražky.

Vejce

Pro výrobu Zmrzliny ze statku používáme pouze vejce od našich slepiček, které běhají volně po farmě a žijí v příjemné symbióze s ostatními zvířaty. Slepičky se krmí pomocí vlastní aktivity, občas je přikrmujeme jádrem. Odměnou nám jsou vejce s krásně žlutým žloutkem, které slepičky snášejí na různých místech farmy dle svého výběru. Tato vejce dodávají zmrzlině svěžest a nadýchanost a především ji činí výjimečně krémovou.

Příchutě

Pro výrobu Zmrzliny ze statku používáme výhradně čerstvé ovoce nebo velmi kvalitní suroviny. Ovoce si zpracováváme sami redukcí a pro neovocné příchutě volíme velmi kvalitní suroviny. Např. čokoládovou vyrábíme ze švýcarské čokolády s 80% podílem kakaa. Ovocné příchuti vybíráme především ze středoevropských a co nejvíce lokálních surovin. Zároveň však zkoušíme experimentovat i s exotickými surovinami jako je Matcha nebo kardamon.


« Zpět do přehledu produktů

 

Kudyznudy.cz - tipy na výlet