Výlov žíšovských vánočních kaprů

Výlov Panského rybníka 4. 11. 2023

Srdečně vás zveme v sobotu 4. listopadu od 8 do 11h do Žíšova u Uhlířských Janovic na výlov vánočních kaprů. Udělejte si rodinný výlet a přijeďte se podívat na výlov Panského rybníka, který je od Farmy Bláto vzdálený 4 km.

Ryby se budou v průběhu výlovu prodávat přímo na hrázi rybníka. Jednoduché občerstvení bude při výlovu ve stánku v Žíšově. Od 12h budou na Farmě Bláto probíhat Kapří hody, která je v dojezdu 5 minut od místa výlovu.
O Vánocích bude prodej kaprů v pátek 22. prosince a sobotu 23. prosince přímo na Farmě Bláto.
Panský rybník (pro mnohé Žíšovský rybník, protože se nachází uprostřed malebné obce Žíšov) má rozlohu 5,2 ha a leží na Mančickém potoce. Rybník patří do soukromého vlastnictví rodiny Šichových, majitelů Farmy Bláto. Pan Šich vsadil na neintenzivní způsob chovu ryb a snaží se malou obsádkou a pravidelnou kontrolou zooplanktonu, zajistit rybám maximální množství přirozené potravy, která se potom odráží ve výborné kvalitě a chuti masa s minimálním množství podkožního tuku. Žíšovský kapr je tak vyhlášený a je vyhledávaný předními gastro odborníky. Z hráze rybníka budete moci pozorovat klasický výlov sítí na podložku a bude možné vidět kapry, amury, candáty, štiky i sumce.