Zážitky

Exkurze

Exkurze pro školy

Hledáte, kam s dětmi vyrazit na zajímavý výlet? Poskytněte jim nevšední zážitek na našem unikátním statku. Již řadu let pořádáme na farmě exkurze a výukové programy pro školy i školky a máme krásné zázemí, které pojme až 100 dětí.

Individuální zážitky

Pro malé skupiny či individuální zájemce jsme připravili speciální zážitkové balíčky. Budeme se Vám věnovat a Vy nahlédnete pod pokličku naší práce. Zážitek si můžete pohodlně objednat v našem e-shopu pro sebe, pro rodinu, přátele či kolegu v práci jako netradiční dárek. Formou řízené degustace ochutnáte ty nejlepší sýry nebo se na den můžete stát farmářem a splnit si dětský sen!

MiniBurger

Oslavy a firemní akce

Chystáte oslavu narozenin či významného výročí, nebo si jen chcete posedět s přáteli nad sklenkou dobrého vína a talířem vynikajících sýrů? Pro firmy zajišťujeme zážitkový teambuilding, či firemní rodinné dny v krásném zázemí naší farmy. Catering zajišťujeme z našich produktů nebo od lokálních dodavatelů.

Svatba na statku

Zajistíme Vám nevšední prostory pro obřad i hostinu, včetně originálního programu pro děti i dospělé. Poctivé jídlo a pití od lokálních dodavatelů a z produktů naší farmy. Obřady jsou možné uspořádat v krásných exteriérech okolo statku. Cenu sestavíme na základě Vašeho požadavku – individuálně pro každou svatbu.

Svatba na Farmě Bláto

Výukový program pro děti

Výukový program „Cesta mléka – z pastviny až na stůl“ (90-120 min)

Děti se na farmě seznámí se zvířaty, která nám poskytují mléko a s jejich životními potřebami. Povíme si něco o plemenech, proč zvířata musí mít nejprve mládě, aby mohla dávat mléko. Povíme si, jak se mléko dojí, proč je mléko pro člověka důležité a co se z něho vyrábí. Při exkurzi nahlédnout přímo do naší sýrárny a ochutnají čerstvě vyrobené produkty. Budou mít možnost zvířata si pohladit a nakrmit. Výuka probíhá ve venkovním prostředí a je vhodná obuv a oblečení do terénu.

 

Výukový program „Kouzelná bylinková zahrádka“ (90-120 min)

Děti zasvětíme do tajů bylinek, jejich sběru a zpracování a během programu si společně vyrobíme měsíčkovou hojivou mast. Děti pod vedením lektora zkoumají bylinky všemi smysly a dozvídají se o nich různé zajímavosti, namíchají společně bylinkový čaj. Na konkrétních příkladech dětem ukážeme, jak mohou bylinky pomáhat, ale i ublížit. Probouzíme v dětech zájem o přírodu a kladný vztah k ní při přímém kontaktu s rostlinami. Program probíhá jak ve vnitřních prostorách, tak na venkovní zahradě (dle počasí).

 

Délka programů a hloubka výkladu je vždy přizpůsobena věku dětí v dané skupině

(MŠ, ZŠ 1. a 2. stupeň, střední školy). Pokud využíváte tzv. šablony na projektovou výuku, můžeme exkurzi napasovat podle vašich podmínek na výuku venku. Vše je možné domluvit.

Cena za výukový program
150 Kč za dítě/žáka
Pedagogický doprovod je zdarma.
Minimální počet účastníků je 15 dětí a program může najednou probíhat pro 2-3 skupiny, tj. maximálně 90-100 dětí.

Pořádáme v období:
duben – říjen

Doprava:

Školní skupiny si zajišťují vlastní dopravu, na dvoře je dostatek místa pro parkování pro autobusy.

Některé třídy využívají hromadnou dopravu. V obci Bláto (400 m od farmy) je autobusová zastávka, kde zastavuje autobus č. 706 (z Kolína), č. 772 (z Uhlířských Janovic). Případně je možné využít autobus č. 387 (z Prahy, Háje – Říčany – Kostelec nad Černými lesy.), který zastavuje ve Staňkovicích (2 km od farmy – 30 min chůze po nefrekventované silničce) nebo vlak – zastávka Chmeliště (2,8 km – 45minut chůze).

Exkurze na farmě

Individuální zážitky

V současné době si můžete vybrat v našem e-shopu z těchto tří zážitkových balíčků:
https://eshop.farma-blato.cz/darujte-zazitek/

 

Degustace sýrů pro dva s dárkem

Balíček obsahuje degustaci sýrů, lahev vína a dárkový balíček s ochutnávkou našich výrobků domů.
Zážitek obsahuje exkurzi s výkladem po farmě, kdy nahlédnete do sýrárny i do stájí.

 

Degustace sýrů pro rodinu či malou skupinu

Zážitek je určen pro skupinu max. 5 osob. Pokud jsou ve skupině děti, musí mít doprovod dospělých. Děti od 6 let se počítají do počtu osob ve skupině.

 

Jeden den farmářem

Den na farmě pro Vás začíná v 7 hodin a končí obvykle ve 13-14 h. V průběhu dne budete mít čas na malou svačinku a na oběd, který je v ceně zážitku. Zážitek trvá 6-7 hodin dle aktuálních potřeb zvířat na farmě. Budete mít příležitost vyzkoušet si dojení, krmení telátek, čištění boxů, příprava krmiva a ostatní práci v závislosti na sezóně

 

Podrobnosti o cenách, rezervaci a platbě za zážitkový balíček najdete přímo v e-shopu.

Oslavy či teambuilding na farmě

Vaše setkání s rodinou či kolegy se u nás na Farmě Bláto stane nezapomenutelným zážitkem. Pro Váš teambuilding umíme připravit originální doprovodný program dle dohodnutého tématu, který bude všechny bavit. Raut Vám připravíme z našich vlastních surovin nebo od malých poctivých výrobců, takže chuťově to bude zážitek. Salónek či naši Sýpku lze využít na večerní zábavu, tancování atd. Ke každé akci u nás přistupujeme, co nejvíce individuálně, aby byli naši hosté spokojení.

Jsme otevřeni Vašim nápadům. Pokud byste chtěli areál navštívit a prostory si prohlédnout, dohodneme návštěvu!

Restaurace Maštal (až 70 míst)
Prosklený salónek Veranda (až 50 míst)
Venkovní prostor Lesní bar (až 200 míst)
Venkovní Lesní bar s grilem
Kulturní prostor Sýpka (vnitřní prostory pro 200 osob)

Sýrový talíř

Unikátní prostory pro Váš velký den

Nejsme místem, kde se svatby pořádají jako na běžícím pásu. S budoucími novomanželi se vždy sejdeme a ujasníme si, zda jsme schopni splnit jejich představu. U nás si můžete být jisti 100% individuálním přístupem.

Na rok 2024 máme dva ceníky – pronájem prostor s naším cateringem nebo pouze pronájem prostor, kdy si občerstvení zajistíte sami. Ceník Vám zašleme na vyžádání.

Ubytování Vám poskytneme v naší nové Sýpce, celkem 22 lůžek + jsou možné další přistýlky. Svatebčané mohou i využít stanování nebo karavanová stání v našem areálu.

Restaurace Maštal (až 70 míst) Prosklený salónek Veranda (až 50 míst) Venkovní prostor Lesní bar (až 200 míst) Venkovní Lesní bar s grilem

Kulturní prostor Sýpka (vnitřní prostory pro 200 osob)

Svatební kytice